Yayınlar
Basketbol izle

Son dönemlerin en popüler sporlarından birisi haline gelen basketbol oyunu artık televizyon yayıncılığında da önemli bir yere sahip. Zira Avrupa’dan sonra Asya’da ve Avustralya kıtasında da basketbol izleyenlerin ve oynayanların kitlesi oldukça arttı.Basketbol-Canlı-İzle

Basketbol izleyicilerinin özellikleri

Basketbol spor toplumda genel olarak futboldan daha elit ve spor ruhunu taşıyan bir izleyici kitlesine sahiptir. Amerika Birleşik Devletlerinde en önemli ikinci spor organizasyonu olan NBA’ de izleyici kitlesi her yıl artarak varlığını sürdürmektedir. Bununla beraber bu spora karşı gelişen bakış açısı da oldukça olumlu halde. Sponsorlarında artık ilgi odağı olan basketbol, izleyicilerine keyifli anlar sunuyor.

Basketbol izleyicilerinin ekonomik olanakları

Daha önce de bahsettiğimiz gibi basketbol izleyicileri toplumda daha ön planda ve statü olarak daha üstte insanlardan oluşuyor. Futbol izleyicilerinin önemli bir kısmı ilk okul veya lise mezunu iken, basketbol izleyici kitlesinde önemli ölçüde üniversite mezunu ve düzenli gelir sahibi insanlar yer almaktadır. Ayrıca çocuk ve bayanların da son dönemlerde basketbol izlemeye verdiği önem giderek artmaktadır.

Toplumlardaki spor ve eğlence algısı farklı olsa da hemen hemen tüm dünya ülkelerinde basketbol sporu en çok izlenen ve en çok oynanan ilk üç spor arasında hep yerini almıştır.

Üye ol

canlı maç izle lig tv izle justin tv

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat